Dobrovoľníctvo

Právna úprava dobrovoľníctva:

Postavenie dobrovoľníctva a dobrovoľnícku činnosť upravuje zákon č. 406/2011 Z. z. o dobrovoľníctve a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Súčasne zákon definuje pojem „dobrovoľník“ a „dobrovoľnícka činnosť“ a taktiež uvádza, čo je a čo už nie je dobrovoľníckou činnosťou. V neposlednom rade zákon upravuje povinnosti prijímateľa dobrovoľníckej činnosti a spôsob uzatvorenia zmluvy medzi dobrovoľníkom a prijímateľom dobrovoľníckej činnosti.

Ak sa chceš stať súčasťou nášho tímu dobrovoľníkov a podieľať sa na realizácii projektov, vyplň prihlášku dobrovoľníka a zašli nám ju na e-mailovú adresu aptet@aptet.sk.

Ak si študentom strednej alebo vysokej školy a páči sa ti, čo robíme, tak sa pridaj k nám. Okrem dobrého pocitu z vykonanej práce a nových poznatkov, získaš aj potvrdenie pre tvojho budúceho zamestnávateľa o praxi v našej organizácii – lebo skúsenosti sa cenia.

Tu si môžeš pozrieť zákon č. 406/2011 Z. z. o dobrovoľníctve a o zmene a doplnení niektorých zákonov:  Zákon o dobrovoľníctve

Návrh zmluvy o dobrovoľníckej činnosti: Zmluva o dobrovoľníckej činnosti

V prípade akýchkoľvek otázok týkajúcich sa dobrovoľníckej činnosti nás neváhaj kontaktovať na e-mailovej adrese aptet@aptet.sk.